Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Forskningsutskottet

Utskottet är rådgivande åt prefekten och utgör ett forum för dialog och diskussion om institutionens forskning.

Ledamöter:
Docent Eva Jakobsson Ung- ordförande
Professor Inger Ekman - vice ordförande
Professor Marie Berg
Professor Joakim Öhlén
Professor Margret Lepp
Docent Helle Wijk
Docent Charles Taft
Universitetslektor Mona Ringdal
Universitetslektor Ewa-Lena Bratt
Malin Hansson - doktorandrepresentant
Lovisa Aijmer - sekreterare.

 

 

Mötestider FOS

Hösten 2017

2017-10-16 kl 10-12 rum1406

2017-11-27 kl 9-11 rum 1124

2017-12-11 kl 9-11 rum 1124

Våren 2018

2018-01-15 kl 9-11 rum 1010

2018-02-19 kl 10-12 rum 1406

2018-03-19 kl 13-15 rum 1124

2018-04-16 kl 9-11 rum 1010

2018-05-14 kl 9-11 rum 1010

2018-06-11 kl 10-12 rum1010

 

Sidansvarig: Lovisa Aijmer|Sidan uppdaterades: 2017-12-01
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?